Testy na Covit Wilamowice

ślaskie

Gorączka, czyli podwyższona temperatura ciała, to reakcja fizjologiczna organizmu na wiele czynników. Sama w sobie nie jest chorobą, chociaż nadal wielu ludzi myśli inaczej. W przeciągu dekad narosło wokół niej mnóstwo mitów, z jakimi właśnie się rozprawimy.

Testy na Covit Sosnowiec

 

Gorączka – uwagi i objawy.

Przyczyny powstania gorączki zarówno u dzieci, jak również dużych potrafią być różne.

Do najpopularniejszych zdaje się:

zakażenie,
uraz,
oparzenie,
zbyt ciepłe ubranie,
wysoką temperaturę otoczenia.

Książkowo temperatura ludzkiego ciała powinna stanowić 36,6 st. Celsjusza. Czy więc każde odstępstwo od tej części można zaliczyć jako gorączkę? Teraz nie. Dla wszystkiego człowieka temperatura ciała jest druga. Jedni lepiej się czują, gdy podaje ona do 37 st. Celsjusza, a pozostali, skoro nie przekracza 36 st. Celsjusza. Jest ostatnie po prostu indywidualna potrzeba organizmu. Jak to świadczymy o gorączce? Przede ludziom wymagamy temperaturę zmierzyć, używając do tego, na przykład produktów Microlife (termometry). Wysokiej wartości termometr nie będzie podawał zakrzywionych wyników.

Testy na Covit Sosnowiec

Gorączka występuje to wtedy, gdy:
temperatura mierzona pod pachą przekracza 37,2-37,5 st. Celsjusza,
temperatura zawierana w uchu ma co kilka 37,6-38 st. Celsjusza,
temperatura zawierana w ustach przekracza 37,8 st. Celsjusza,
temperatura zawierana w zrobienie jest znaczniejsza niż 38 st. Celsjusza.
Najpopularniejsze mity dotyczące podwyższonej temperatury

Na momencie lat, powstało tysiące mitów na punkt gorączki. My jednak postaramy skoncentrować się na tych szczególnie spotykanych:

Pierwszym mitem jest przekonanie, że wszystka gorączka wywiera wyłącznie szkodliwe robienie na system. Tak właściwie podwyższona temperatura spowalnia wzrost wirusów oraz bakterii i wspomaga reakcję organizmu na infekcję. Dopiero ciepłota ciała powyżej 41 st. Celsjusza może tworzyć uszkodzenie tkanek, a przekraczająca 43,5 st. Celsjusza prawdopodobnie stanowić przyczyną zgonu.
Tu powstaje kolejny mit, informujący o tym, że „każdą gorączkę trzeba obniżyć”. Lekarze są zgodni, że powinniśmy stosować leki przeciwgorączkowe w czasie, kiedy przynosi ona dyskomfort lub gdy temperatura przekroczyła 38 st. Celsjusza. Testy na Covit Sosnowiec
Mnóstwo osób uważa, że ibuprofen lub paracetamol obniżą temperaturę ludzkiego organizmu do 36,6 st. Celsjusza, bez sensu na to, jak szeroka była temperatura początkowa. Jest obecne zapewne mit, ponieważ leki obniżające gorączkę, są w bycie obniżyć temperaturę o pewien albo dwa st. Celsjusza.

Testy na Covit Sosnowiec

Nieleczona gorączka będzie dojrzewała w nieskończoność, aż wreszcie przekroczy 43 st. Celsjusza i sprawi pacjenta do końca. Dokładnie wówczas nie jest prawda, nasz mózg ma pracę przypominającą termostat. Dzięki niej, w toku infekcji nie daje on przekroczyć naszemu ciału progu, który sobie ustawił. Przeważnie oscyluje on w miarach 39,4-40 st. Celsjusza. Jest obecne temperatura ciała, z którą sobie poradzimy.
Podczas gorączki nie powinno jeść się posiłków. Jest obecne szkodliwy mit. Owszem, człowiek, jaki zawiera podwyższoną temperaturę, zazwyczaj nie odczuwa głodu. Jednak lekkostrawne, niezbyt obfite posiłki podawane wciąż są potrzebne w konkurencji z infekcją. Organizm potrzebuje więcej kalorii, żeby przezwyciężyć gorączkę.

zobacz również Gorączka – fakty i mity na jej temat

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments